Petrol Saçılmış Topraklar için Biyoremediasyon Ürünleri
Petrol Saçılmış Topraklar için Biyoremediasyon Ürünleri

Petrol saçılmaları ile kirlenmiş toprağın Microlife DCB serisi biyoremediasyon ürünleri ile temizlenmesi. Uygulamadan önce ve sonraki durum yandaki resimlerde açıkca görünüyor.

Microlife DCB serisi biyoremediasyon ürünleriyle su ve toprak atıklardan arındırılarak yaşam oluşumuna elverişli hale getirilir.

Petrol türevleri başta olmak üzere atık saçılmalarında Microlife DCB serisindeki ürünlerin kullanılmasıyla atıkla kirlenmiş toprak hızla eski haline döndürülür. Yapılan saha çalışmalarında C36 ya kadar olan hidrokarbon zincirleri üzerinde ilk 60 günde % 90 oranında giderim sağlandığı, ilk yılın sonunda tamamına yakının giderildiği görüldü. DCB serisindeki ürünlerle istendiğinde toprağın yerinden hiç kaldırılmadan, istendiğinde ise kaldırılıp ayrı bir sahada remediasyonunun sağlanması mümkündür.

Faydaları

Petrol saçılmaları ile kirlenmiş su ve toprağın temizlenmesi

Sularda amonyak giderimi

Organik atıklardan kompost oluşturulması


Microlife DCB001: Petrol saçılmış topraktaki biyoremediasyonu sağlamak için kullanılan mikroorganizmalar.
Microlife DCB002: Su ve toprağın biyoremediasyonunu sağlayan mikroorganizmalar içeren bu ürün özellikle amonyak bileşikleriyle kirlenmiş ortamlarda kullanılır.
Microlife DCB005: Zor koşullar altında dahi çim ve yeşil bitkilerin gelişimini teşvik eder. Bu amaçla özellikle yol kenarlarındaki yeşil alanlarda kullanılabilir. Bahçe atıklarından basit şartlarda hızlı ve kaliteli kompost elde edilmesini sağlar. Kullanılan gübrenin verimliliğini artırır.
Microlife DCB119: Petrol saçılmaları ve diğer endüstriyel atık saçılmaları için saçılan atığın yerinde biyolojik dönüşümünü sağlayan toprak biyoremediasyonu ürünüdür.
Microlife LCB001: DCB001'in sıvı halidir.
Microlife LCC012: Petrol ve hidrokarbonlarla kirlenmiş yüzeylerin temizlenmesini sağlayan biyolojik temizlik maddesidir.

   
Hasanpaşa Mahallesi Sarayardı Caddesi No : 100 / 7 Kadıköy İstanbul Turkey
Tel : +90 216 337 22 37 Fax : +90 212 337 33 88